SIKÇA SORULAN SORULAR

ÜYELİĞİN BAŞLATILMASI

Atlasmiles'a nasıl üye olurum?

Ücretsiz Atlasmiles üyeliğinizi başlatmak için Atlasmiles Üyelik Formu'nu doldurabilir ya da Atlasglobal satış noktalarından temin edebilirsiniz. Ayrıca 0850 222 00 00 nolu çağrı merkezimiz aracılığı ile de üye olabilirsiniz. İki yaşını doldurmuş tüm konuklarımız ücret ödemeden Atlasmiles üyesi olabilirler. Üyelik sonrası sms ve email ile tarafınıza iletilen kullanıcı bilgileri ile üyelik avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Başvuru formunu doldururken...

Formu doldururken yazacağınız isim ve soyadı bilgilerinizin kimlik bilgilerinizle aynı ve Türkçe karakter olması gerekmektedir.

Üyeliğimin başlaması...

Üyelik formuna kişisel bilgileriniz eksiksiz olarak girilmiş ise, belirtmiş olduğunuz cep telefonunuza ve e-posta adresinize kullanıcı bilgileriniz gönderilecektir.

PUAN KAZANIMI

Nasıl mil kazanırım?

Atlasglobal ile yapacağınız tarifeli uçuşlarınızdan ve anlaşmalı firmalar ile yapacağınız seyahat harcamalarınızdan mil kazanabilirsiniz.

Uçuşlarımın hesabıma işlenmesi?

Atlasmiles kart numaranızı rezervasyon esnasında veya havalimanında check-in esnasında belirterek atlasmiles fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Üyelik bilgileriniz ile rezervasyon bilgilerinizin eşleşmesi durumunda, kart numaranızı belirtmenize gerek kalmadan kazandığınız atlasmiles, seyahatinizi gerçekleştirdiğiniz tarih itibariyle 24 saat içerisinde otomatik olarak hesabınıza aktarılacaktır.

Hesabımda görünmeyen seyahatlerim?

Üyelik hesabınızda görünmeyen geriye dönük seyahatlerinizi üyelik tarihinizden önce olmamak koşuluyla son 12 ay içerisinde, 0850 222 00 00 nolu çağrı merkezimizden veya www.atlasmiles.com internet adresimizden, uçuş no, uçuş tarihi, uçuş sınıfı, parkur ve bilet numarasını belirterek tamamlayabilirsiniz.

ÖDÜL BİLET ALIMI

Ödül biletimi nereden alabilirim?

Ödül bileti 0850 222 00 00 nolu Atlasglobal çağrı merkezinden ya da www.atlasglb.com, www.atlasmiles.com web adreslerinden alabilirsiniz.

Ödül bilet kuralları nelerdir?

Ödeme yaptıktan sonra seyahatiniz kesinleşmiş olarak kabul edilecek olup daha sonra rezervasyon kaydınızda ve uçak biletinizde yapacağınız iptal ve değişiklikler aşağıdaki kurallar doğrultusunda işlem görecektir.


Yapılan rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz.

 

Rezervasyon değişikliği

 

 • İç hatlarda uçağın tarifeli kalkış saatinden 40 dk öncesine kadar 30 TL ve dış hatlarda uçağın tarifeli kalkış saatinden 3 saat öncesine kadar 30 USD karşılığında değişiklik işlemleri yapılmaktadır.
 • Parkur değişiklikleri aynı bölge içerisinde ise sadece rezervasyon değişiklik ücreti, eğer farklı bölgede ise ayrıca mil farkı da hesaplanarak gerçekleştirilecektir.
 • Rezervasyon değişiklik talebi yapılan ödül biletlerdeki mil değeri, işlemin yapılacağı tarih esas olan Atlasmiles mil tarifesi üzerinden hesaplanacaktır.


Ödül bilet iade


       İç Hatlar ve Ercan:

 • Ödül bilet iade işlemi iç hat ve Ercan uçuşlarında uygulanmamaktadır.

     

 Dış Hatlar:

 • Ödül biletin iade olabilmesi için biletin hiçbir kuponunun kullanılmamış olması gerekmektedir.
 • Mil puanlarla alınan dış hat ödül biletler 30 USD karşılığında iade edilmektedir.
 • Millerin tamamı üyemizin hesabına iade edilecektir.
 • Herhangi bir kuponu kullanılmış biletlerin iadesi yapılmamaktadır.

 

No-Show (Uçuşa gelmeme)
 

       İç Hatlar ve Ercan:

 • No-Show kuralı uygulanmamaktadır.

 

       Dış Hatlar:

 • No-Show durumunda dış hatlarda 50 USD karşılığında isteği bağlı olarak rezervasyon değişikliği ya da mil iadesi yapılmaktadır. 

 

Ödül Biletlerin Geçerliliği

 

 • Ödül biletler düzenlendiği tarih itibariyle 12 ay geçerlidir. 
 • 12 ay sonunda kullanılmayan ödül biletler geçerliliğini yitirir.

 
Bagaj Hakkı

 

 • Ücretli bilet bagaj kuralları geçerlidir.
 • Yolcularımızın kart tiplerine göre ekstra bagaj hakları bulunmaktadır.

ÜYELİK BİLGİLERİNİN GÜNCELLENMESİ

Atlasmiles kartımın üzerinde yer alan isim bilgisini düzeltmek ve/veya değiştirmek?

Üzerinde doğru isminizin yer aldığı kimlik(pasaport, nüfus cüzdanı, ehliyet gibi)fotokopinizi +90 212 573 30 36 numaralı faksımıza, veya atlasmiles@atlasglb.com e-posta adresimize göndermeniz gerekmektedir.

Adresimin/bilgilerimin güncellenmesi?

Sitemizde yeralan Atlasmiles Bilgilerim menüsünden; kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak bilgilerinize ulaşabilir, güncelleyebilirsiniz.

Atlasmiles kart şifremi nasıl değiştirebilirim?

Kartınızın şifresini değiştirebilmek için Atlasmiles üyeliğinizde kayıtlı cep telefonunuzun mesaj bölümüne büyük harflerle SIFRE boşluk kart numaranızı yazıp boşluk bırakıp kullanmak istediğiniz yeni şifrenizi yazarak 4005'e gönderdiğinizde şifreniz değişmiş olacaktır.

ÜYELİK KOŞULLARI

Üyelik öncesi uçuşlarımın hesabıma işlenmesi?

Atlasmiles üyeliğinizden önce yaptığınız uçuşlardan mil kazanmanız mümkün olamayacaktır.

Kazandığım mil ne zamana kadar geçerlidir?

Kazanmış olduğunuz milleriniz, kazandığınız tarihten itibaren 2. takvim yılının sonuna kadar geçerlidir.

Atlasmiles sorularım için?

atlasmiles@atlasglb.com adresine e-posta gönderebilir ya da 0850 222 00 00'den Atlasmiles'ı tuşlayabilirsiniz.